DrewGont - domy z bali
DrewGont - gonty drewniane cięte DrewGont - gonty drewniane łupane
Telefon do producenta gontów drewnianych

600 542 311Zapytaj o ofertę

Gonty drewniane cięte - atrakcyjne ceny, maszynowa obróbka


Szukasz naturalnego budulca, dzięki któremu Twój dach będzie wyjątkowy na tle popularnych pokryć dachowych? Skontaktuj się z nami i spytaj o nasz cennik gontów drewnianych łupanych oraz o cennik gontów drewnianych ciętych. Oferujemy także usługi budowlane.

Specyfika gontów ciętych

Drewniany dach wygląda estetycznie zarówno na domu zbudowanym z bali, jak i na domu murowanym. Sposobem na zbudowanie odpornego na wszelkie warunki atmosferyczne dachu są gonty drewniane cięte. Ich ceny są przystępne, a sam materiał nie ustępuje trwałością blacho-dachówce. Ponadto są ekologiczne, trwałe, proste w formie i niezwykle piękne.

Gonty cięte, w przeciwieństwie do łupanych podlegają obróbce maszynowej. Deskę tartaczną tnie się piłą w taki sposób, by powstał gładki, bezsękowy klin z rowkiem, a sam dach montuje się wkładając jeden klin w drugi. Ostateczne pokrycie powstaje poprzez nakładanie ich warstwa na warstwę. Przy dużym kącie nachylenia dachu zalecamy pokrycie domu podwójną warstwą, dach o mniejszym nachyleniu nawet potrójną, by woda nie przedostawała się do pomieszczenia pod dachówkami. Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu impregnatem nie będzie on wymagał żadnego remontu przez około 20-30 lat, w zależności od klimatu, w którym budynek się znajduje.

Sprawdź nasz cennik

Przed wiekami, ze względu na bardzo wysokie ceny, drewnianymi dachówkami pokrywano tylko domy bogaczy, czy świątynie wszystkich wyznań. Dzisiaj cena metra kwadratowego dachu z gontów drewnianych ciętych w naszej firmie jest na tyle atrakcyjna, że konkuruje z cenami dachówek czy blachy falistej.

Indywidualne preferencje klienta, wybór określonego rodzaju drewna czy projekt dachu wpływają na ostateczny wygląd cennika, jaki możemy zaproponować przy produkcji i układaniu gontów drewnianych ciętych. Ze względu jednak na obróbkę mechaniczną cennik wydaje się znacznie bardziej interesujący od tego dotyczącego dachówek poddanych obróbce ręcznej.

DrewGont
© Drew Gont - 2023 Jan Miesiarczyk | Orawka 131, 34-480 Jabłonka | tel. 18 26 427 52 | kom. 600 542 311 | e-mail: biuro@drewgont.pl | Projekt i wykonanie grupaKTK