DrewGont - domy z bali
DrewGont - gonty drewniane cięte DrewGont - gonty drewniane łupane
Telefon do producenta gontów drewnianych

600 542 311Zapytaj o ofertę

Gonty drewniane łupane - korzystna cena, ręczna obróbka


Drewniane pokrycia domów to tradycyjny element krajobrazu na Podhalu, jednak także inwestorzy z innych terenów kraju decydują się na pokrycie dachu gontami. Deseczki cięte lub łupane w kształt klina, łączone ze sobą i układane warstwami, stanowią nie tylko bezpieczne pokrycie domu czy pomieszczenia gospodarczego, ale także nadają wyjątkowy charakter całej budowli i są ekologiczne. Chociaż cena gontów drewnianych łupanych jest wyższa niż w przypadku blachy czy papy, to efekt wizualny przemawia za ich wyborem. W naszym cenniku znaleźć więc można zarówno ofertę usług budowlanych, jak i gontów drewnianych łupanych oraz gontów drewnianych ciętych.

Co wpływa na cenę gontów łupanych?

Cena gontów drewnianych łupanych uzależniona jest od kosztu samego drewna, czyli najwyższej jakości świerku, jodły, modrzewia lub osiki. Ponadto drewno do wyrobu deseczek dachowych nie może mieć sęków, dlatego produkowane jest tylko z odcinków pnia znajdujących się pomiędzy okółkami gałęzi. Również tradycyjna obróbka ręczna, która sprawia, że włókna drewna nie są poprzecinane, zajmuje więcej czasu i wymaga ogromnego zaangażowania przy produkcji. Wszystkie te elementy wpływają znacząco na koszt gotowego produktu. Struktura gotowego gontu drewnianego łupanego jest naturalna, chropowata, bardziej odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Odpowiednio zaimpregnowane drewno może chronić dach przed wodą, śniegiem, wiatrem i słońcem nawet przez pół wieku bez remontu, co sprawia, że ostatecznie, rozkładając cenę całego dachu na lata, inwestycja okazuje się niezwykle korzystna.

Sprawdź nasz cennik materiałów i usług budowlanych

Cennik gontów drewnianych łupanych wraz z ich ułożeniem uzależniony jest w dużej mierze od indywidualnych preferencji klienta. Istnieje bowiem możliwość zamówienia dachu z określonego rodzaju drewna, o długości innej niż standardowe 60 cm i szerokości od 6 do 14 cm. Zanim więc sprawdzą Państwo nasz cennik, prosimy o dokładne określenie swoich potrzeb: oczekiwań wobec ostatecznego wyglądu dachu, całości projektu, miejsca, w którym dom jest budowany i warunków atmosferycznych, na jakie będzie on narażony czy wyboru gatunku drewna. Z tak przygotowanym projektem zaproponujemy korzystną cenę wykończenia Państwa domu. Zapraszamy do kontaktu.

DrewGont
© Drew Gont - 2023 Jan Miesiarczyk | Orawka 131, 34-480 Jabłonka | tel. 18 26 427 52 | kom. 600 542 311 | e-mail: biuro@drewgont.pl | Projekt i wykonanie grupaKTK